Форум за градини и рози
Дивите птици в нашите градини - Версия за принтиране

+- Форум за градини и рози (https://gardensandroses.com)
+-- Форум: Градини (https://gardensandroses.com/Forum-%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8)
+--- Форум: Не точно градина (https://gardensandroses.com/Forum-%D0%9D%D0%B5-%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0)
+--- Тема: Дивите птици в нашите градини (/Thread-%D0%94%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B2-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8)

Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: Дивите птици в нашите градини - РОУЗ - 22-12-2019

Излапаха ли коледните вълшебства? Smile

Синигерите са вечно гладни, по цял ден са около хранилките, вдигат врява, голямо оживление е с тях  Smile , врабчовите идват доста по-рядко, на ято, не знам врабчета ли са точно, но са няколко модела, и синигерите се множат, появиха се и сини синигери, с бели главички и сини шапки, но при толкова силен вятър трудно се справям със снимките Big Grin

[attachment=5928]

[attachment=5927]

[attachment=5929]

[attachment=5931]

[attachment=5930]

RE: Дивите птици в нашите градини - wenche - 25-12-2019

Моето коледарче е един зелен кълвач. Изненада ме и нямаше време за фокус.

[Изображение: IMG-20191225-134238.jpg]

RE: Дивите птици в нашите градини - РОУЗ - 29-12-2019

Много симпатично коледарче и помощник в градината, зеленият кълвач изяждал по не помня точно колко хиляди мравки на ден Smile
Не съм мяркала местните кълвачи от есента насам, не съм ги и чувала  Huh

Днес се забавлявах пак с пернатите

[attachment=5950]

[attachment=5949]

[attachment=5951]

[attachment=5952]

[attachment=5953]

RE: Дивите птици в нашите градини - sasha - 29-12-2019

Такава радост не мога да си позволя в градината, защото котките в полет ще ги..... Mrgreen

RE: Дивите птици в нашите градини - wenche - 29-12-2019

Голяма занимавка са тези синигерчета. И моите откриха гевречето от мас и семена, което им окачих на сливата и по цял ден се боричкат около него. От това произлязоха няколко неща. Разместих някои дребни мебели, за да ми е по-удобно да ги наблюдавам, загорих една манджа, измих си прозорците, за да мога да снимам от вътре, даже се въоръжих с бинокъл.
Много ми е трудно обаче да ги снимам, Роуз е направо майстор.

RE: Дивите птици в нашите градини - Bell - 29-12-2019

Венче, голям смях с тези пилци, но с прозорците и бинокъла вече ме довърши  Smile Чакам снимки!

Роузи, трябва да им построиш едно ж.к. "Синигер", бл.2, бл.3 на дървото, само с къщичка не става Rolleyes

RE: Дивите птици в нашите градини - РОУЗ - 29-12-2019

Хах, жк! ;)
Курортен комплекс със СПА и много заведения за обществено хранене, че цял ден висят на опашка пред закусвални и ресторанти  Big Grin  Дай Боже черешата да се отрупа през лятото с толкова череши, с колкото синигери през зимата  Angel
Днес суках една телена закачалка, за да произведа набързо още една хранилка, следващото ще е лукозен двуетажен ресторант Big Grin  , харесах им един в нета

[attachment=5960]

Венче  Smile , много зарибяващо, наистина! Чакаме снимки и на гевречето  Smile
Моите са ми под носа, обаче много трудно се снима през щори, но ако ги вдигна се блъскат в стъклата (така хубаво съм ги лъснала  Big Grin )

Открих кое е това едрото птиче - черешарка се казва, ще ми изкълве черешите  Confused  Dodgy

[attachment=5959]

Сините синигери най-трудно се снимат, все още са по-плашливи
[attachment=5958]

А тези са много сладурски, по-дребни от другите
[attachment=5957]

RE: Дивите птици в нашите градини - mama_li - 29-12-2019

Роуз, направо майсторски снимки на пилците в полет! Венче, невероятна си Smile!
И моите синигерчета на терасата откриха топчетата в мрежички!

RE: Дивите птици в нашите градини - ljuboznatelna - 30-12-2019

Невероятни снимки, РОУЗ , Бел, а кълвачът на Венче никога не съм виждала!
Голяма зарибявка с тия птици! Smile Добре, че нямам техниката да ги снимам, иначе по цял ден сигурно ще залягам под дърветата. Smile
Имам приятелка, има специален обектив за целта, и редовно ходи по поляни и гори да снима. Понеже живее на оживено място в София, в мансарда, направила е хранилката до прозореца, за да й е по-удобно.

Аз само мога да разказвам, за съжаление знам имената на много малко птици. Гарваните отлетяха нанякъде, върнаха се свраките. Кукумявките озвучават нощем. Чакам с нетърпение пролетта и песните на пойните птички.

RE: Дивите птици в нашите градини - Bell - 30-12-2019

Качвай, Люб дори и да не са добри. Птиците трудно се снимат.
Аз онзи ден имах едно различно гостенче с оранж корем и издължен клюн. Пееше хубаво, някакви идеи. Ще станем ние и орнитолози Tongue За съжаление беше кацнало много високо на ореха и само така успях да го снимам.

[Изображение: DSC-0042.jpg]

Като няма зимата цветя, пилци ще си броим.