Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Роуз, прекрасна вистерия, от къде е купувана, знаеш ли кой сорт е?!
Отговори

(04-05-2019, 08:23 AM)liubami написа:  Роуз, прекрасна вистерия, от къде е купувана, знаеш ли кой сорт е?!

По етикет е Wisteria sinensis prolific.
Купувана е от разсадника до БАН преди 6-7 години, цъфтяща, след 5-6 годишен застой това е първи цъфтеж при мен, затова и толкова се радвам! Smile

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори
Icons8-flowers-96 

[Изображение: 8-AE5-FD3-E-702-D-414-B-A12-E-D832-E2-CF4-FCB.jpg]

Благодаря, Роуз! Дано много да цъфти и да ви радва, аз се връщам от вилата много щастлива, вистерията ми на една годинка е цъфнала Smile
Отговори

Люба, какво й бая, че цъфна на 1год? Аз имам една розова на 5-6 години и още се пъне.
Отговори

Саше, здравей!
Аз я засадих лятото, тя поизрастна, а баща ми есента взе че я окастри много. Бях му много сърдита.
Отговори

Лоис, мног ополезно това инфо с висналите клони!

Аз всеки ден минавам край една, до някаква тузарска къща на пътя. Толкова наситено розова и едра, толкова дълго се задържа цвета, че реших, че е изкуствена. Много е неудобна за гледане докато караш, защото е на завой. И ме е срам да спра и да ида да надничам. След като бях решила твърдо, че е изкуствена (и в нещо като огромна саксия е насадена),тя взе, че пусна и листа. И сега като минат почивните дни и пак я видя там, ако не са изчезнали вече цветовете, ще взема да спра и да сляза. Smile

[Изображение: 5.1.2014+%25D0%25B3.+12-04-16+%25D1%2587..jpg]
Отговори
Big Grin 

[Изображение: IMG-20190829-084723.jpg]

Така сме цяло лято...не знам горските бръмбароподобни сини пчели, които се размножават върху цветовете й как издържат този неспирен любовен период Big Grin

"... да посади своя собствена градина и да украси своята собствена душа..." ХБ
Отговори

Някакъв специален лятноцъфтящ сорт ли е това?
Отговори

Не, даже не е сорт, а най обикновената вистерия...такава си е, всяко лято непрекъснато има цвят, но не може да се сравни с пролетното й цветно избухване. Тази година късничко и доста драстично я подрязахме рано напролет, не цъфтя, както преди и сега сигурно си наваксва Smile

"... да посади своя собствена градина и да украси своята собствена душа..." ХБ
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/