Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рододендрон (Rhododendron). Азалия (Azalea)

Рододендрони, от късните

има още няколко на пъпки Undecided
Отговори

Тази ми е единствена.листопадна,от Калужковците.
Тази година ще е на слънце,понеже кайсията изсъхна.Тия дни отивам да садя един-два псевдоплатануса на новия разсадник,за да мога да разположа сенколюбивите  под тях. Big Grin

Иска ми се да сложа още една две азалии,но се чудя този портокалов цвят с какво ще е удачно да се съчетае?!
Дайте някакви идеи!

[Изображение: IMG-4748.jpg]

[Изображение: IMG-4747.jpg]

Отговори

Красавица!  Heart
И жълтото убива някак искрящото оранжево, моята е като факла в градината.
Може би комбинация с бяла или жълта.  Разгледай им и нюансите на прецъфтяване, например  irene koster става бледорозова.
До моята оранжева ще преместя Ville d'orleans,  цъфтежът им съвпада, не розовее, а и се озова на пълна сянка и не ѝ е комфортно.

Много ги харесвам листопадните, имат страхотен аромат,

Irene Koster

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Ах,много ми хареса Ирене,и жълто петънце си има! Heart

Отговори

Сезонът на рододендроните  Heart
Имам няколко измръзнали азалии, добре, че са родитата да държат фронта

Първите

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Нямам търррррпение вече!  Angel

Обичам и рододендроновите пъпки  Heart

Измръзналите ми азалии - мислех, че са загинали, неоплевени, ненаторени, смятах да ги окастря след десетина дни и да се пробвам да ги реанимирам, а те правят цветни пъпки върху сухите и обезлистени клонки Dreads

Отговори

Почна се рододендроновото време, най.накрая Heart

Отговори

Ехааа, фантастични красавци, Мия  Heart
Роуз, азалиите значи ще ги бъде и чакаме цвят. Интересно е дали и кога ще се разлисят с нова зеленина.
Отговори

Мия, много пищен първият Heart

Белите ми рододендрони, не са съвсем еднакви  Smile

Отговори

Роуз, сега разбирам за какво ухание става въпрос при листопадните рододендрони/азалии/.
Един, който е с 4-5 цвята тази година парфюмира страничната ми градина. Ходих и душех от какво, а то …..
Ще я снимам, не е кой знае какво, но си заслужава заради мириса...
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/

[Изображение: klen.png
http://klen.bg/