Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Постоянство - за или против

Ти пък. Това го искат всички градинарки, без значение зодия и асцедент. Tongue Tongue Tongue

[Изображение: 5.1.2014+%25D0%25B3.+12-04-16+%25D1%2587..jpg]
Отговори

Постоянството е толкова временно нещо - и веднъж ще си За, друг път Против него.
Когато застанеш в самото начало пред градината си, единственият въпрос би трябвало да е: Искам ли това да е част от живота ми....и доколко Big Grin
Давате пример с Дидак - възхитително начало на плануване и следване на плана. Наистина, помогна му бързо да създаде градина, но това е най-тъжния пример за мен, защото толкова бързо му се наложи и да се раздели с нея Sad
Личен опит - реших да осъществя моя отдавнашна мечта за градина в бяло твърде късно и компромисната реализация беше - леха в бяло Cool Плануване,закупуване на всички необходими растения наведнъж и очакване на бърз ефект....част от тях си заминаха, други не цъфтяха, отново имаше и неподходящи видови съчетания и то след повече от 10 години градинарстване. Вече 3 година не се получава Big Grin Постоянство има де, ама нищо не ми  спести Smile
И да, Рени, Джоя- градината е като родителството, като самия живот - учиш се в движение и не спираш да се учиш и развиваш Heart
И да - в една градина може да има всичко - различни "стаи" - мързеливо зелени, хаотични, ароматно-билкови, розариуми, дива, класическа, сенчеста, слънчева,....абсолютно всичко и то да бъде хармонично Grouphug

"... да посади своя собствена градина и да украси своята собствена душа..." ХБ
Отговори

Ех, Лаленце, точно там ми е в момента мозъка. Може ли "стаите" в градината да въздействат хармонично или напротив Huh
При мен къщата разделя двора на 4 стаи, хаха. После постепенно раздробих задния двор на още 3 стаи.
А сега търся и стая за кактуси Smile Smile
Имам прерийна част, формална, котидж, горска, японска, сенчеста.

И аз направих една бяла група, т.е. посадих растенията, тази година ще видим резултата.
Отговори

Реших да следвам японците:те  имат много кътни места:полянки заобиколени от растения, след всеки завой на пътеката има изненада:нова полянка..Вече имам 4 полянки..не броя още не използван голям парцел, който окосяваме и  там растат на свобода млади  орехи и засадихме ядлив кестен и две праскови, от засадените бадеми от три бройки оцеля едното..Там силен наклон и явно водата не се задържа.
Даже офика там на наклонен терен  расте бавно. Общо цяло всички растения искат вода. Искам да направя нов кладенец, но нещо цените на изкопаването станали са големи..

И още един  явно не се отнасящ към темата въпрос:В стар кладенец водата не е хваната , там тече рекичка ,се чува шумолене..Как да хванем водата  за да пълни кладенеца?

"... можем да пораснем с дърветата и да ги видим, как се променят с нас. Тъй като те ни надживяват, те могат да ни свържат с бъдещето ... ” - Бернд Хайнрих
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/