Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Подземните вредители

Направо съм ги поканила на вечеря с отворените "порти", първо мишоците, после смока.
В преговори съм да дойдат и да се опитат да го хванат, дано се случи. Иначе изваждането му изглежда мисия невъзможна. Говорих с две фирми, общо взето мерките обикновено са превантивни, опушването със сяра също, сега и да опушим мазето, ще се завре в някой ъгъл и ще страда и ей такива безнадеждни работи. Sick
Дори не знам смок ли е, беше тъмен, сякаш черен отгоре. Оф.
Четох за смок стрелец, ми той се катерел и по дървета и храсти.Женската снася 6-18 яйца! Никак не ми е спокойно.
Предишната змия я видях в короната на чемшира.
Определено предпочитам мишки, с тях по-лесно се бори човек.

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Роуз, котките решават проблема и с мишките, и със змиите. Нашата дворна котана беше убила 130 см смок и го донесла на малките да го подмятат. Докато разбера, че е мъртъв и аз бая подскачах. Намирала съм и наполовина изядена змия, май водна, с жълто коремче, отгоре тъмно сива. Откакто има 4 котки, не се е вясвало нищо. Ловили са и къртици, но тази година са големи мързели, оставали са 2 къртици да ровят из целия двор, купчинка до купчинка е.
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/