Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Овощната градина през сезоните

Ауа,то това село е малко особено,близо е до Варна-Долище и там има вече предимно декоративна растителност и големи намазани къщи с лъскави джипове пред тях,и да има някоя овошка,не се вижда добре от високите дувари. Smile
Е,има тук таме останали и кореняци и един от тях ми каза,че има 16 годишна слива от която е брал само веднъж. Big Grin
Така,че кажи ти какво гледаш,пък ще пръскам с тези защитните филми против слани,гледам ,че има и екологични такива. Smile

Отговори

aya, благодаря, ще разчитам на твоите напътствия, когато му дойде времето  Smile

И мен ме интресуват тези препарати, те само срещу слани ли са или и срещу измръзване?

Та като се заговорихме, да дефилирам с един клон планински смокини  Big Grin

Храстчето е на абсолютна сянка, под чадъра на един габър и под две круши. Зимна защита - слама, овчи кожух  Big Grin и някакви ПВЦ покривала отгоре. Другият смокинов храст е на пълно слънце, много по-развит, обаче плодчетата към днешна дата са колкото нокът на малко пръстче.

А това е кайсия, снимката е от 24 юли, май е доста късно за кайсии, но вероятно заради продължителната студена пролет е цъфнала доста по-късно и затова за пръв път не я е попарила сланата.

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Незабравче, и нашият квартал е като вашето село- само от нови къщи с големи дворове с райграс. По-високо сме от селото, но аз все пак огледах там какво вирее и си поговорих с дядовците пред селския магазин.
Да, имат поражения хората, някои години и лозите им мръзнат, но аз не се отказвам, докато не опитам. Което се окаже неудачно-махам и продължавам със следващия избор. 
Сливи- блек даймънд, блек стар, анджелино.
Ябълки- златна превъзходна, червена превъзходна, грени смит, флорентина.
Круши- Вилямова масловка, Попска, Санта Мария (още не е давала плод).
Праскови- от хейвъните 3 бр, не ги помня точно кои.
Нектарини- Фантазия
Череши - бинг, ван +1 млад вишнап.
Лешници, бадеми, мушмула, хинап, райска ябълка, смокини и разни храсти
Всяка година има късни слани. Тая пролет на 25.04. съм записала в тефтера: Крушите-попарени (сега едната има точно две плодчета); кайсия- има няколко оцелели плодчета; бадем- попарен;
череши, сливи, праскови, ябълки- имат плод.
Началото на май имаше пак слана, помня, че завивах доматите, но на дръвчетата не се е отразило фатално.
Та равносметката след сланите тая година е: бадеми, кайсия, круши- няма!
Но пък миналата година имаше.
От всичко друго достатъчно.
Роуз ако види, ще се включи- и при нея май има късни слани.
пп. Роуз вече писала Smile . Честити ти смокинки!
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/