Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ОТВОРЕНА БЕСЕДА С АМИТИЦА ООД - 04.12.2019

Роуз, nini, благодаря ви за напътствията. Малко да се позатопли и ги започвам. Може би в началото на март  Huh
Миналата година пръсках веднъж с остатъци от Нуреле, но явно не беше достатъчно... Единият храст (от общо 5 големи) е изсъхнал наполовина. Лошото е, че 4 бр. са в опасна близост и чудовището яде на поразия.
Отговори

Продуктите са хубави и ще ги ползвам, закупих си някои от тях, само че, дозите ги дават за декар.От там ми идва объркването, как да ползвам препаратите за 10 кола домати, или ако ми трябва 2 л. разтвор.Ако някой е ориентиран в по-малките дози препарат да ми помогне.
Отговори

Не знам за кои продукти питаш, на беседата обсъдихме дози на литър на някои, ето от записките ми, които ме интересуваха.

Нимазал -
когато растенията са с листа-  30 мл на 10 л
без листа - 20 мл на 10 л

Рейм золфо - същото

Калцев сулфит се пръска по-късно, когато вече има листна маса - 30-40 мл на 10 л.

Рапакс 10 мл на 10 л. за чемширите, в комбинация с Нимазал и хелиосол

При добавяне на хелиосол се намалява дозата на другите препарати.
Хубаво е да се придържаш и към нормата на декар, да изпръскаш съответното количество върху растенията.

За черни петна по рози и пръскане на лози по всяко време съм записала Фитосев, но не съм го купувала.
За повече цвят - Валтан, също не съм го ползвала.

На телефоните на Амитица са много любезни, ако имаш други въпроси, директно им се обаждай.

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Благодаря ти Роуз, че се включи, аз си закупих Лимоцид, Нимазал, Натуралис и Екопроб, Хелиосол преди да прочета тази презентация, така, по усмотрение.Говорих и с представител на Амица, тя също каза да се придържам към посоченото за декар.Но, знаеш, че по телефона не всичко можеш да се сетиш да питаш.Случайно видях тук срещата ви с Амитица, всичко което сте коментирали там е много полезно.Затова и запитах за по-малки дози, тези които са по-опитни.Тази година ще опитам така с тези новости.Не си взех само Фитосев.
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/

[Изображение: klen.png
http://klen.bg/