Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Малки архитектурни форми

Все още недовършената ми градинска чешма по мой проект и изпълнение, което се надявам през 2019 да приключи.

Отговори

Ида, разкошни са всички. Като дойда да разглеждам Angel  ще си говоря с ангелчетата, откога търся такива. 

Мия тази чешма направо плаче за огледало/а наоколо, което ми напомни колко обожавам на Флора огледалата, дано да ги постне

Ето от мен 
 Баня за птици му викат тук, сама съм го правила или по-скоро сглобила от разни други неща [Изображение: xQh-jmmy3aARzQ2Fob4OGqzQC-mMk8Vn0Sfbq1CP...38-h625-no]

Рамка за камина, набързо взета и още по-набързо намазана с остатъчна боя в името на тези снимки, сега и огледало има във вътрешноста, но чака внимание      
Отговори

Много ми се загубват теми, като няма филтър за моите мнения Sad
Мия, дай я по-отблизо тази чешма Smile Нищо, че не е довършена. После пак ще я покажеш и ще има база за сравнение.
Дени , ти такива чудеса показваш! Съкровища! Тия англичани големи мърльовци и мързели - да затрият такава красота.
Лоис и Ида , снимките ви са раз-кош-ни! И толкова много и красиви детайли!

Моята чешма. Погледнах кога съм писала за нея - преди седем години. Дали ще доживея да завърша някои проекти? Big Grin Отдолу се маха един камък, за да се включи маркуч. Снимките са с телефона, и му чистих камерата, три пъти трих и опитвах, това е Smile

[Изображение: 038958105-big.jpg]

[Изображение: 038958102-big.jpg]

[Изображение: 038958101-big.jpg]

Това последното е поглед отзад:

[Изображение: 038958103-big.jpg]

[Изображение: 5.1.2014+%25D0%25B3.+12-04-16+%25D1%2587..jpg]
Отговори

Люб, какво недовършено има по чешмата, супер е, всеки детайл е пипнат. Heart
Отговори

Люб, ще му позаобляш ли външните ръбове на това корито?
Върху какво е поставено?

Сдобих се преди време с една каменна женска глава, ужасно тежка и не мога да я разнасям насам-натам, за да ѝ търся място и затова още седи в немилост. Но трябва да ѝ измисля и някаква поставка.  Huh Не мога да изровя снимка, трябва пак да я снимам и да давате идеи.

Дени, поилката е страхотна, от какво я сглоби? Много искам нещо такова да спретна в чемширената ми градинка. Дори извод за вода ми направиха преди две години за някакво фонтанче.

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Дени, и на мен много ми хареса птичата баня, супер си се справила. А рамката за камина как ми трябва! Този кът с масата е прекрасен станал, че и с килим Smile

Люб, красиво е това корито на чешмата. Аз се отказах да си мечтая за такова, много са тежки, няма кой да ми уйдиса да ми го докара и да ми го монтира. Ще си стоя с циментово корито. А кедърът над чешмата (аз защото от скоро се оглеждам в тях) на колко години е и какъв размер се очаква да стане след време? Много спокойно си го насадила така близо, та съм любопитна?

Мия, и аз искам по-близък план на твоята чешма, така само силует виждам 

В моя двор архитектурните форми се обогатиха с два виенски стола и една табуретка без седалки, в които заврях по един розов храст  Big Grin Да видим дали ще е добре или пък напротив Cry
Отговори

Ами, публикувам си я чешмата с уговорката, че още не е завършена. Все нещо не ми харесва.
Казах ли от какво е направена?
Коминни тела и кашпа върху фундамент от павета, хаха.
Върху коминните тела сложих една фигура- дърво с ябълчици- купих си я от един гръцки разсадник.
Боядисах я с фасадна боя- 2-3 цвята, малко рисуване, състаряване. Все още не ми е достатъчно красива.
Засадила съм й за всеки случай бръшлян, ако не ми хареса поне той да си свърши работата Smile
Ако имате идеи и забележки, казвайте

Отговори

Аз пък си нямам нито една архитектурна форма и това трябва да се поправи.
Мия, чудесна е чешмата, разкажи сега и за коритото.
Отговори

Нини, завършена е, пиша си по принцип Smile Това по повод, че съм писала за нея преди 7 години Big Grin

РОУЗ, нищо няма да заглаждам. Коритото е стъпало на две каменни стъпала, едното счупено, така че има откъде да мине обратната вода. Виж, пробиването на коритото се оказа трудно, накрая ММ вика някакъв човек със специална корона.

Мия, невероятно кретивно! Никога не бих се сетила! Кашпата от бетонните ли е?

Lois, кедъра е засаден миналата година, много го мъчеха в една кофа, чак се отрупа с шишарки Smile "Спасявахме" го заедно с агавето Big Grin По принцип става голям, но ще режа - ниваки, топиари, само да се е хванал! (не виждам пъпки още Sad)

[Изображение: 5.1.2014+%25D0%25B3.+12-04-16+%25D1%2587..jpg]
Отговори

Страхотни неща показвате!Момичета със стил,браво! Heart
Дени,тази рамка не бих я мръднала и на милиметър от там Admire

А някъде едничка пеперуда с крилцата си ще прави ураган...
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/