Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Зелени покриви
Icons8-wheelbarrow-48 

Привет.
Някой занимавал ли се е с направата на зелен покрив за лека констрyкция? 

[Изображение: 232.jpg?ver=148534831020]

[Изображение: mill-valley-cabins-feldman-architecture-...50ef11.jpg]

[Изображение: 3d7a27950e6685dc0a1f0a7080e7feb2.jpg]

Снабдих се с една барака от сандвич панели и искам да изолирам покрива по жегите със зеленина. Таен момент е, че ще пробвам и някакви зеленчyци.  Big Grin
Главно ме интересyва откъде да взема противокоренно фолио.
Водата за напояване не ми е проблем.
Разбира се, всякаква дрyга информация от първа ръка е добре дошла.
Отговори

Помня,че преди години ни искаха оферта за покривна градина на един хотел в св.Константин и Елена и доста се бях увлякала да събирам инфо за изолационни материали дренажи,оттичане фолио и прочие ,но ми е излязло от главата какво и що беше.Изчислявахме какво натоварване на квадрат се получава ако е торфеен субстрат минимална дебелина,колкото за почвопокривни растения,полят добре ,плюс растения и корени и си спомням ,че се получаваше внушителна маса тегло .Та условието ми беше да се разпише инженер- конструктор ,че сградата ще може да носи такова допълнително тегло,това не се случи и ние се дръпнахме от проекта..Малко след това рухна покрива барабар с градината на някаква сграда в Латвия ли беше ,Естония ли ...

Отговори

(19-11-2022, 12:54 PM)Вискяр написа:  Привет.
Някой занимавал ли се е с направата на зелен покрив за лека констрyкция?

[Изображение: 232.jpg?ver=148534831020]

[Изображение: mill-valley-cabins-feldman-architecture-...50ef11.jpg]

[Изображение: 3d7a27950e6685dc0a1f0a7080e7feb2.jpg]

Снабдих се с една барака от сандвич панели и искам да изолирам покрива по жегите със зеленина. Таен момент е, че ще пробвам и някакви зеленчyци. Big Grin
Главно ме интересyва откъде да взема противокоренно фолио.
Водата за напояване не ми е проблем.
Разбира се, всякаква дрyга информация от първа ръка е добре дошла.
Ако не намериш противокоренно фолио на друго място,питай в Херман Майер БГ ,нямат го в каталога,но понягога доставят продукти от Германия по предварителна заявка .Не знам дали няма да се наложи и някакво допълнително укрепване с колони и стоманени греди на постройката,натоварването на квадрат е доста повече мисля отколкото с керемиди

Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/

[Изображение: klen.png
http://klen.bg/