Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Домати и пипер :)

Еха,започнаха да зреят и доматите!
Аз се чудя да го покажа ли първенеца или да не се излагам  Big Grin
Ама ще го покаже,че толкова рано узрял домат имах като садих април под тунел.
А тази година даже закъснях със засаждането,но милият се напънал да червенее и да ме зарадва!

Не го знам даже какъв е.Садя Сърцето на Албенга,това съм си харесала и допълних 3-4 корена с друг,които не го и запомних.
Отговори

Един поздрав от мен за всички доматени фенове Smile !

Розовият градински, който садя за първа година и Черен пипер на Христов.
На фона на всевъзможни болести по всички експериментални от тази пролет, Розовият е голям непукист- расте на няколко стъбла, неколтучен, проби мрежата и цъфти над нея Big Grin . Махнах няколко пожълтели листа в основата и това е...А до него скубя модерни капризни сортове.
Не помня откога не са пръскани, няма и да пръскам- експеримента продължава, но е повече от ясно кой ще оцелее последен Big Grin .
За самораслите да не говорим, като ги гледам ще откарат до слани, изобщо не им пука от дъжд, жега и болести...
пп. Благодаря на Роуз, че ми даде акъл да суша черита, вместо консервни. Кафявото е страхотно сушено- едро, много месесто и вкусно. Първите бурканчета с подправки и зехтин вече са прибрани в мазето Smile.
Отговори

aya, как сушиш черита?

"... можем да пораснем с дърветата и да ги видим, как се променят с нас. Тъй като те ни надживяват, те могат да ни свържат с бъдещето ... ” - Бернд Хайнрих
Отговори

Алина, ето ги в процес на сушене. Махам вътрешността със семките, осолявам, изчаквам да се отцеди сока и в сушилнята.
До миналата година суших само от консервните, че са по-месести, но не в сушилнята, а на слънце. Черитата са по-дребни и стават бързо в сушилня.
Отговори

aya, чета те и си водя записки, неколтученият домат много ме привлича  Smile

Не мога да не се похвля с първите ми селски чушки, пилотен проект, не знаех дали ще успеят да станат навреме тук и съм приятно изненадана, в няколко сандъчета са, семената са от купени от пазара селски чушки миналото лято, много приятни на вкус, и за сушене са бързи.
И люти чушлета  Tongue

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Мечтая вече доматеният сезон да свърши, това поливане всеки ден край няма... Консервите са направени, експериментите също, и ми трябват само 4-5 корена за салата. На финала останаха розовия градински, някои черита, и самораслите, които са в перфектна форма. И за мое учудване- тия в кофите. Не се предават, някои още имат цвят.
Саморасъл- розов, в комбинация със някакъв зимен пъпеш.

А това са любимите ми домати Big Grin !

Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/