Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дивите птици в нашите градини

Ая, после, когато започнат да се учат да летят, може да изпадат от гнездото и пак да имаш този проблем с котарака.

Може би да попиташ в "Дивите животни" къде и как да го преместиш?
https://wildanimals.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%B...1%82%D0%B8

Дръж ни в течение Smile

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Роуз, звъннах светкавично на фондацията. Не може да се мести гнездото даже на педя- пространствено ориентирани са и няма да припознаят гнездото на новото място и ще изоставят малките. Казаха, че в такива случаи е добре да не се допуска направата на гнезда в ниските и леснодостъпни клони.
Ще пазя с метлата доколкото мога, а привечер ще опитам да правя заграждение от мрежа.
Отговори

Ая,и в моята къщичка се заселиха синигерчета.
Имаме 5 бр.домашни котки и един съседски глезеник из двора.
Първият ден като видях,че се катерят по къщичката и бъркат с лапа в отвора,и аз като теб бях на пост.На другият ден,спешно бях на пазар за мрежа за градушка Big Grin
Ето това сътворих

На 1,50 височина е.
Отговори

Сръчковци!
Ая какво ли направи с нейните пилета  Huh

Днес успях да щракна  птичетата по "пеещите смърчове" (сигурно там са им гнездата, непрекъснато се разпяват някъде в клоните)

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

[Изображение: 97794462_1361738434034090_23142539639285...e=5EE6D42C]

Гугутките по цял ден са из двора и вече дори ми позират, когато тръгна да снимам. Свикнаха с нас. Днес успях да снимам и малките, които се излюпиха и вече от няколко дни не седят в гнездото, а обикалят из иглолистното. Смешни са, защото са с пух и едни криви клюнчета.

[Изображение: DSC-0194.jpg]

[Изображение: DSC-0196.jpg]

[Изображение: DSC-0190.jpg]
Отговори

Моето гостенче не оцеля  Sad
Котката беше по бърза от мен

Идваха да го търсят,като не го намериха изчезнаха и не се върнаха повече.
Изчистих къщичката и запуших дупката.
Били са 2 птиченца.Второто намерих умряло в къщичката.
Не съм и предполагала,че ще се настанят синигерчета при толкова котки наоколо.Къщичката ми беше по скоро за декорация.
Тъжна съм,много!
Отговори

Тъжно е, Джой и за съжаление кръговрата в природата. Всеки път като тича някой котак с пиле или риба от езерото в устата ми е жал. Дали ще свият ново гнездо, имат време Huh

Днес пиейки късно кафе с фото под ръка, за да снимам розите и забелязах, че гугутките се бяха наредили на телената ограда и приканваха малките да летят. Прелитаха и двете от телената ограда до иглолистното и обратно. Седнах да ги гледам.  Малките пръхаха много оживено с крила в смърча и едното пое в опит за летене няколко метра до близките дървета, а после и второто. Чаках да се върнат, но уви, вече са големи и си отлетяха.  Rolleyes Дали ще идват тези дни ще гледам, от близо се познават още не са така изписани гугутки.

[Изображение: DSC-0167.jpg]

[Изображение: DSC-0168.jpg]
Отговори

Някой скоро ми каза,че гугутките били изчезнали и не е виждал от години.
При нас също има много.
Синигерчетата люпели по две поколения годишно.
Много се надявам да си намерят подходящо място и да действат за второ люпило!
Отговори

Короните на дърветата са пълни с птици, но са почти неуловими.

Отговори

Ехее, цяло изкуство си е да ги уцелиш видими Smile
В брезата свраката си е направила гнездо. Едно врякане е.... Big Grin

[Изображение: 5.1.2014+%25D0%25B3.+12-04-16+%25D1%2587..jpg]
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/

[Изображение: klen.png
http://klen.bg/