Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Градски удивления
Icons8-vegetarian-mark-480 

Тема от снимки и разкази за удивленията ни в градското ни ежедневие.
Както казва един познат - ежедневие е само изгряването на слънцето, иначе всеки ден е различен и интересен Smile
...дори далече от нашите градини, дори в града - природата е сред нас и е удивителна Heart

"... да посади своя собствена градина и да украси своята собствена душа..." ХБ
Отговори

Първото ми удивление този сезон беше устрема на този обикновен евонимус да се покатери по бетонната ограда на офис сграда. Май доста е изненадал и самите озеленители ?

[Изображение: IMG-20190408-175918.jpg]

Отговори

Ха,ха,Лаленце!Кой знае,какъв зор е видял милият.
Даже коренчета в бетона е пуснал.
Отговори

На балкона ми в града..пак градинка:грозде, клематис,иглолистно...Отдясно неочаквано влезе в кадъра и ацерче от Тихомир, то чака засаждането , няма да остане на балкона. Съседи се чудят , че толкова дълго расте на балкона грозде, вече 19 години в саксия.

Прикачени файлове Миниатюри

"... можем да пораснем с дърветата и да ги видим, как се променят с нас. Тъй като те ни надживяват, те могат да ни свържат с бъдещето ... ” - Бернд Хайнрих
Отговори

В крайните столични квартали все още са останали доста зелени пространства -  някои  обгрижвани, а някои полудиви, но все удивляващи за мен. Ето какво намерих в едно от тях, което ме впечатли

[Изображение: IMG-20190509-165449.jpg]

[Изображение: IMG-20190509-165445.jpg]

[Изображение: IMG-20190509-165437.jpg]

И компанията на един тлъстичек живовляк
[Изображение: IMG-20190509-165530.jpg]

Отговори

Тези свободни пространства ми дават и въздух, и красота Smile
Тази пролет видях хора да снимат дърветата пред блока ни...за съжаление моята снимка не а добра, но другата година ще се постарая повече Smile

[Изображение: 66763134-2263539727309946-3814428685428064256-n.jpg]

За пръв път тази пролет усетих наситен градински аромат в квартала...първо на джанки, после на липи, а сега на окосена трева и сено...и забравяш бетона Smile

Отговори

А в самия център на града ме удиви красотата, постигната с най-обикновени парички, Bellis perennis

[Изображение: IMG-20190516-184526.jpg]

Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/