Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Градски удивления

Жалко, че не съм снимала как бяха подвели на въженце до един вход една прозаична винка. Расте, и се клони, а пролетта цъфтеше!

[Изображение: 5.1.2014+%25D0%25B3.+12-04-16+%25D1%2587..jpg]
Отговори

Милано

[Изображение: 14-CCFF2-C-52-F6-4259-9346-FD04129-CCB5-E.jpg]

"Градината е специално духовно място, в което душата живее."
Shunmyo Masuno
Отговори

О, как бих искала да видя отвътре каква гледка се разкрива ;) Това не са висящи, а направо летящи градини Smile))

"... да посади своя собствена градина и да украси своята собствена душа..." ХБ
Отговори

Моите градски удивления от едно малко градче, залепено за Милано. В миналото - фабрики с работнически общежития. Без значение цената на жилището, което избират, тук хората се съобразяват много и с таксата за поддръжка. Освен поддръжката на блокчето, това включва и озеленяването, ако има такова. Такса се плаща и когато си под наем. Последния път ме "разходиха" тук и видях много по-красиви неща, но сега сама с гугъл не ги открих.

И това е повсеместно. Разбира се, там няма и как да смениш цвета на тентата, нито да си боядисаш терасата в друг цвят. Правилата са строги и за всички.

Отговори

Дърветата са орязани много грамотно. Това ми прилича на липа, доколкото ми позволи да приближа. Но пък тротоарът не е надигнат, затова не съм сигурна. Има и алеи с лагерстремии. Също грамотно орязани. А малките дворчета на малките къщички не са бетонирани с гаражи и пристройки. Тъжно ми става Sad

Отговори

[Изображение: 60338864_861445487555937_853257637320877...e=5E925ED6]
Милано, но шетнята му е твърде голяма
Отговори

Аз по определени причини не мога много много да пътешествам, затова пък обичам да се разхождам с колата на Гугъл по света.  Този път вятърът ме отвя в едно градче в Литва, звучи като скороговорка  Big Grin  
Сиаулиай, Шяуляйски окръг

Четвърти по население в Литва, около 100 000 население. Малки къщички, задължително ниски огради, ажурни. Тротоари няма, зелена част, често пъти неподдържана. Виждам дата юли 2012, а зелено както тук през април. Намятали са мрежи и тюлени пердета върху някакви дървета, идва ми наум само за вишни. Пазят ги от птици може би. Преобладава зеления цвят. Нищо особено. Харесах си тази къщичка, като слънчице е. Цъфнал е клематис.

Точно срещу нея има скален кът. цветята са саксийни, без елимуса Smile По-навътре в двора са завили дървото с мрежа.

Дървета, завити с пердета Smile

Най-пъстрия двор, който видях по време на разходката. Лятото сигурно е два месеца, и всичко цъфти накуп.

Отговори

След бедна Латвия съм удивена, за съжаление в отрицателен смисъл, от Бразилия. Синът ми от години си пише с едно момче от Ресифе, от много състоятелно семейство. Играят, правят общи проекти по програмиране.Семейството е подготвило всички документи за емиграция в Канада, което ми беше трудно да си обясня, предвид материалното им състояние. Помолих го днес да ми покаже града, в който живеят. Град с милион и половина население, на брега на океана. Вечно лято. Ами разбирам защо не желаят да живеят там. Пробвах да обиколя много улици. Много ме е страх, че след 50 години и България ще има подобен вид. Ще покажа само едно от най-хубавите места, които видях. Имаше и друго, но го загубих, невярвайки, че може да е само по-зле. Sad

Много често градините изглеждаха по този начин - няколко саксии пред вратата. Всъщност дворове почти няма.

Край, следващия път ще обикалям в западна Европа !Smile

Отговори

Днес бях в една удивителна крайблокова градина - тематична ирисова Smile
https://www.facebook.com/petar.dochevper...&ref=notif
Красотата е божествена, но прави впечатление и много доброто състояние на ирисите - явно ги отглежда Майстор!
Градината е постоянно отворена и ако искате можем да си организираме групово посещение с опит за среща със собственика, за да ни разкрие своите ирисови тайни Smile))

"... да посади своя собствена градина и да украси своята собствена душа..." ХБ
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/

[Изображение: klen.png
http://klen.bg/