Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Градините ни 2021

Люб, пейзажът с къщичката ми е любим, приказна картина си сътворила  Heart , а пътечката с лизимахията е очарователна, оказва се, че и съвършена и завършена градина все някак може да се добави нещо ново, атрактивно и красиво.
Коя е оранжево оцветената трева пред къщичката?

Леспедецата засега е много държелива, при мен е до стена на завет, натикана между Пърпъл Скайлайнер и още един катерач, но е лееееко шахатно пред тях и се надявам да не пострада, като (ако) започнат да правят по-големи обеми.
Нини, с нетърпение очаквам репортажи от новата градина.  Heart

Пейзажите се променят за часове, пожълтя и планината

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Тази последната снимка е трепач! Какво е дървото и защо му отрязахте клона?
Оранжевото е папури Smile Там е езерото.

[Изображение: 5.1.2014+%25D0%25B3.+12-04-16+%25D1%2587..jpg]
Отговори

Ах, че хубави ставали есенните папури?!

Люб, джанка е дървото, на петдесетина години, подмладявахме я  Smile , сигурно затова е заминал и този клон, нещо не е бил читав.
Имам няколко джанки заварено положение, харесвам ги, правят интересни форми и се откроява тъмната дървесина, особено ако си поиграеш да просветляваш короната.

Тази е на границата, надявам се един ден съседът да не реши, че му пречи, заформя чудно стъбло

И хортензиите пъстри-пъстри

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Пак аз  Big Grin с оранжевата вълна

Отговори

[Изображение: IMG-3275.jpg]
Отговори

[Изображение: IMG-3280.jpg]
Отговори

Наде, хем просторно, хем пълно със съкровища  Heart И аз успях да изловя един от котаците и големия "градинар"

[Изображение: DSCN5771.jpg]

[Изображение: DSCN5780.jpg]

[Изображение: DSCN5786.jpg]

[Изображение: DSCN5789.jpg]

[Изображение: DSCN5795.jpg]

[Изображение: DSCN5801.jpg]
Отговори

Много красиви градини с невероятни растения. Така ви се радвам като споделяте, защото някой от тези растения не им понася моя климат, а за други градината свърши. Това е моя вариант да наблюдавам, интересни за мен растения.  Heart
И защото пейзажа е различен всеки ден - едни заспиват, други си слагат празничните зимни тоалети, а трети ще започват да цъфтят. Един от кътовете с целогодишен и всесезонен интерес.

Снимки от 07.10.2021г. 

Chrysanthemum 'Malibu blanc'
[Изображение: IMG-682cffe1398ff5d6941ca27734ab3053-V.jpg]
Pinus mugo 'Sunshine' & Senecio
[Изображение: IMG-92d916c7ae25ffb05384a1efb6f80789-V.jpg]
Pinus mugo 'Sunshine' & Pinus mugo 'Carstens' & Pinus nigra 'Zimmer' & Hydrangea paniculata 'Skyfall' & Calycanthus floridus & Indigofera kirilowii & Senecio
[Изображение: IMG-ee316316dfc548f79c4eb9ccecfa5b05-V.jpg]
Hydrangea paniculata 'Skyfall'
[Изображение: IMG-bbb0580c521c522a324e0122bcb692bc-V.jpg]
Rose 'Winter lodge' , Modern Shrub, Robert Laperriere 2010. Поне аз я разпознах като този сорт.
[Изображение: IMG-d8359e92d2c271977c6dd844f93c2307-V.jpg]
Hakonechloa macra 'Mulled Wine'
[Изображение: IMG-bcccdfe569590681b1ef1be891f3b1e2-V.jpg]
Cortaderia 'Tiny Pampa'
[Изображение: IMG-3e7cf033515c78d2f2e7d2cde2c4050b-V.jpg]
Отговори

Наистина красиви снимки момичета,-оранжевата вълна на Роуз,зеления простор при Надин ,прелестните ''градинари'' на нини!
А аз от прекалено много работа все още нямам хубава градина и няма какво да показвам и се радвам на вашите. Heart А като видя и  мое растение при вас ми е много драго,те са ми нещо като  деца попаднали при прекрасни приемни родители!
Боре ,ненапразно съм те назначила за фотограф на разсадника,засега без хонорар,ама ще черпя като дойдеш! Tongue Big Grin Heart
Иглолистните са прелестни,а тази снимка на златния муго и среброто на сенециото зад него ,уникална.!

Отговори

[Изображение: 8.jpg]

[Изображение: 10.jpg]
Тази Кампанула мисля да си зимува в сандъчето.

[Изображение: 11.jpg]

[Изображение: 12.jpg]

[Изображение: 13.jpg]

[Изображение: 14.jpg]

[Изображение: 15.jpg]
 Прекрасното есенно червено на цератостигмата.

[Изображение: 16.jpg]
 Зимният жасмин се кипри.

[Изображение: 17.jpg]

[Изображение: 19.jpg]

[Изображение: 20.jpg]
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/

[Изображение: klen.png
http://klen.bg/