Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гардероб за дървата за зимата

Поддържаме маниакално цветята, храстите и дърветата, моравата е безупречна,  езерцето блести на слънцето… е, не може дървата за зимата да са наредени просто някак си някъде.
Те също могат да се превърнат в запомнящ се акцент и допълнителна украса на двора.
Може да е простичко,

но може и да е арт.

На снимка изглежда прекрасно, но къде ли са подводните камъни  Huh

И как си редите вие дървата за зимата?
Отговори

Да ги приберем на сухо Smile 
[Изображение: fcd57f56b39b78d0f13a81f9468e3225.jpg]
[Изображение: images?q=tbn:ANd9GcRE02xt2C2VpxIz0YVOiif...extFnkm8xA]

Най-добре да са на двора, далече от всяка декоративна дървения. Нашите бяха в дървената градинска къщичка есента, после по-близо до камината- под верандата. Обаче като купиш 5 кубика и останат половината за следващата зима, завъдиха дървояди под кората, които нападнаха парапета Banghead . Та вече купуваме есен по някое чувалче да има за Коледа и когато спре тока и после в друг найлонов чувал, далече в двора.
Отговори

Това, което сте показали е страхотно....
Доскоро дървата на село бяха нахвърляни в нещо подобна на барака или лек навес.
Тази година си играхме да ги подредим на друго място и ефекта беше страхотен - на единица място събрахме много повече дърва и естетическия ефект беше много по-добър от преди.

[Изображение: 3zLJqwD.jpg]
Отговори

Пр мен са подредени на три места, имам и стеничка, ще снимам и покажа.
Искаше ми се да ги примъкна по-близо до къщата, за по-удобно, но  aya ме разколеба.
Съхранението на подпалки ми е по-голям проблем, в момента са в купища щайги, но за да ги побера там, поименно съм рязала всяка пръчица, китайски труд е това. Big Grin

Идеи разни, някои съвсем дизайнерски )))

[Изображение: ddd12b3bb4771050cff2c80fe53313a6.jpg]

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Роузиии, ако така ми подредят дървата, цяла зима ще карам на ток.

ММ е примъкнал под чардака за спешни нужди, напр. като осъмнем с 2 м сняг, но рядко опираме до тях, защото основното количество е под навес отстрани на къщата. Не съм забелязала на парапета да му има нещо. Гледам обаче вътре да няма струпани много дърва, че буболечки всякакви изпълзяват като се стоплят.

Отговори

Стеничка под навеса, това са резервите, ако другите дърва не стигнат или е много дълбок снега и не са достъпни другите "гардероби" за дърва.
Тази зима си остана цяла и непокътната.

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Септември дойде, трябва да се мисли за дърва. Ето идея за подпалките на Роуз.
Основен плюс, че можеш да си го направим сами и не е нужно да се подмазваме на НМ. И лесно се премахва, когато няма нужда повече от него (съоръжението имам предвид, не НМ)

[Изображение: 96d319e7ae7d6083227a7399817d9dc2.jpg]
Отговори

Аууу, Венче, каква идея ми даде! Благодаря!

[Изображение: 5.1.2014+%25D0%25B3.+12-04-16+%25D1%2587..jpg]
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/