Българска Асоциация Градини и Рози. Популяризиране и насърчаване на градинарската дейност като изкуство и начин на живот.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бор (Pinus) - Pine

Pinus mugo Picobello

От пролетта на 2015 год. е.Струва ми се,че не е помръднал от тогава,но пък има нов прираст.
Отговори

Джоя, много е сладурски  Heart

Този клек от 2-3 години е в градината, за пръв път прави шишарки Heart

Joppi тази година е с прираст над педя на върха

Дано не го излапат разни буболечки, че тези ги заварих да мърсуват отгоре

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Искам да илюстрирам как режа боровете си с идеята да огранича ръста им.

Когато започне отварянето на игличките върху новия прираст, това е подходящият момент за подрязване. Режа част от новия прираст, но оставям поне няколко игли в основата. В мястото на сряза очаквайте 7-10 разклонения следващата година.
А тук сте свидетели на възпитателни мероприятия.

Това е Pinus strobus Pendula. С това привързване му обяснявам, че трябва да се изправи до около 1.50м и после ще си спускаме мантията надолу. Малко съм смутена, защото тази пролет има прираст около 40 см. Ако продължава така....не знам, ще импровизирам.
Отговори

Саше, благодаря, много е полезно това с рязането, ако реша да превъзпитвам борче Icons8-flowers-96

Прирастът на niagara falls стана някак по-жизнерадостен и обнадеждаващ, започна да клюма насам-натам  Rockout

"Притежанието на много красиви растения не създава градината. Те са само нейна колекция."   Гертруд Джекил
Отговори

Моят Pinus Niagara Falls направил едни много сладки и мънички шишаринковци!    

Отговори

Моят е много по-назад

Joppi

След като уморих един друг муго, сега май този е наред, подмених му глината със смес с торф, компост, почва, наредих му малко мулч за иглолистни отгоре, опнах го на слънце, не задържа вода, всичко трябва да му е наред, но почна да хвърля игли.
Махнах мулча, нарсих малко торф и магнезий и сега чакам  Angel  А е такъв бонбон, направо ми къса сърцето

Вие новополучените дребосъци торите ли ги?
Аз не посмях, да не взема да ги преторя Huh

Отговори

Аз новите не съм ги торила и аз понеже не знам кога са торени последно,нека почвата ги храни,пък догодина напролет.

Отговори

Продължавам да се занимавам с това борче и слагам малко инфо от нета за PINUS MUGO

https://www.wilsonbrosgardens.com/how-to...-pine.html

https://www.hunker.com/13429271/my-mugo-...ning-brown

Отговори

За съжаление и това муго се гътна, съвсем изсъхна след пресаждането.
И това, и предишното бяха на пълно слънце.

Джопи и Ниагарският водопад са на шарена сянка и май повече им понася.

Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

Разсадник [Изображение: xnezabravka-flowers-1.png
http://nezabravkaflowers.com/